Ogłoszenie


#1 2013-09-23 21:34:57

 RustyAngel

Little Devil

status rustyangel
9564901
Skąd: Leszno|| Poznań
Zarejestrowany: 2007-01-15
Posty: 1318
Punktów :   
Dom: Rainbow Black
WWW

Aneta Jadowska i seria o Dorze Wilk

No więc ja teoretycznie rzecz biorąc pracuję dzielnie i planuję jak lepiej i wydajniej znęcać się nad moimi uczniami ale tak naprawdę mam tak serdecznie dość, że siedzę tutaj i postanowiłam wam przybliżyć moją ulubioną polską autorkę ostatnimi czasy czyli
Anetę Jadowską
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRINMSo-yms63wXFMjqOwkc3lkx8lUr_KnFr6QMiQE6Xh3t7aUmhw
i jej serię o Dorze Wilk:
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSJQPAyx7LvzcT5rCnZTmNn5P_AL3o7YjgTyrPabk0H3gYNvVCq

No więc jak już wspomniałam Jadowska jest Polką. Pochodzi z Torunia i tam też mieszka i tworzy. Można ją spotkać na konwentach typu Pyrkon czy Copernicon a ostatnio razem z Jakubem Ćwiekiem na Rock&Read Festival czyli rockowym rajdzie po Polsce mającym na celu propagowanie rocka i czytelnictwa. (cudna inicjatywa swoją drogą). Wracając jednak do jej książki czyli do serii o Dorze wilk. Cykl ten zaplanowany jest jako heksa-logia a do tej pory Fabryka Słów wydała 3 pierwsze tomy: "Złodziej dusz", "Bogowie muszą być szaleni" i "Zwycięzca bierze wszystko". Seria o Dorze jest naprawdę fajnym urban fantasy a co ważniejsze dla mnie przynajmniej jest ono osadzone w Polskich realiach i akcja dzieje się w Toruniu i jego magicznym odpowiedniku Thornie i Trójmieście. Główna bohaterka Dora Wilk jest rudą i bardzo pyskatą policjantką, która po godzinach swojej pracy na komisariacie ma też inne bardziej magiczne zajęcia . Dora jest wiedźmą ale wiedźmą niezwykłą gdyż łączy w sobie magię Pani Północy a także magię płodności. Większą część swojego czasu w magicznym świecie Dora spędza w Szatańskim Pierwiosnku barze prowadzonym przez jej przyjaciela diabła, w którym spotykają się rożnego rodzaju magiczne istoty. Jej najlepsi przyjaciele to Miron diabeł i wnuk Lucyfera. Piekielnie przystojny, zawsze chętnie pomoże i Joshua wnuk archanioła Gabriela Obaj panowie chętnie podają Dorze pomocną dłoń a trzeba dodać, że nie ma ona lekko gdyż wszystko co złe i niedobre postanowiło się na nią zasadzić. W każdej z części pojawia się mnóstwo bohaterów drugoplanowych, którzy są wprost rewelacyjni i na przykład teksty Gabe'a zabijają czytelnika śmiechem, jego dyskusje z Dorą w kuchni przy kawie przejdą do historii rozrywki W każdym razie Dora nie ma lekko ale jak na detektywa przystało dzielnie i rzetelnie rozwiązuje zagadki, na które się natyka w swoim życiu i jednocześnie coraz więcej dowiaduje się o sobie. Jest też oczywiście wątek romantyczny..... ech ten Miron i jego diabelski urok

Książki czyta się naprawdę szybko i przynajmniej mnie wciągnęły jak całkiem niezłe bagienko także ja z niecierpliwością czekam na kolejne tomy. A wy co sądzicie? Czytaliście? Macie zamiar przeczytać?

Offline

 

#2 2013-09-24 23:39:33

 R.A.B

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1310141357.png

6261029
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-19
Posty: 3762
Punktów :   24 

Re: Aneta Jadowska i seria o Dorze Wilk

Hahaha, współczuję Ci z pracą Co do książek, nie miałem przyjemności nawet o tym usłyszeć, tak więc jest to dla mnie nowość zupełna, ale taka ładna recenzja, że być może się i skuszę? A jakie są przykładowe te rozmowy w kuchni? Zaciekawiło mnie to


Do czarnego pana.
Wiem, że zanim to odczytasz, będę już dawno martwy, ale chcę, byś wiedział, że to ja odkryłem twoją tajemnicę.
To ja wykradłem twojego prawdziwego horkruksa i postanowiłem go zniszczyć.
Zmierzę się ze śmiercią w nadziei, że kiedy trafisz na godnego siebie przeciwnika, będziesz znów śmiertelny.
R.A.B.

Offline

 

#3 2013-10-08 19:34:49

 RustyAngel

Little Devil

status rustyangel
9564901
Skąd: Leszno|| Poznań
Zarejestrowany: 2007-01-15
Posty: 1318
Punktów :   
Dom: Rainbow Black
WWW

Re: Aneta Jadowska i seria o Dorze Wilk

jak tylko odzyskam moja książkę chętnie wrzucę fragmencik

Offline

 

2006-2018 Copyright by www.harrypotter.pun.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie jakichkolwiek materiałów ZABRONIONE !


stat4u



Lubisz korzystać z Forum? Uważasz spędzone tutaj chwile za wyjątkowo interesujące?

Polub naszą stronę i daj znać o niej innym!





Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs pojemniki https://irsystem.pl/