Ogłoszenie


#1 2012-11-01 09:03:10

 R.A.B

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1310141357.png

6261029
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-19
Posty: 3762
Punktów :   24 

Maturzysty, Maturzystky

No cóż, pomysł podsunęła mi Ania

Tak więc, moi drodzy, MATURY. Tutaj możemy podzielić się wrażeniami, wspomnieniami, jakimiś ciekawymi wydarzeniami, pochwalić wynikami itd, co tylko związane z tym. Strach, ból, radość, I don't give a damn,rezygnacja, SUKCES!
Ja zdawałem w tym roku - polski podstawowy i rozszerzony (ahh te magiczne fakultety z połową światła o 17 w szkole...), matma podst i rozsz (ahh te lekcje z Nowakowskim...), angielski podst i rozsz (no, tu się bardziej kłania gimnazjum, bo w LO niewiele więcej się nauczyłem, ale i tak było fajnie, jak tak powspomnę ), no i rosyjski podst (kurczę, szkoda że te lekcje, fakultety i wszystko nie wrócą), ale za rok chcę poprawić niektóre matury, bo troszkę mi zabrakło na wymarzone studia (mniej niż 1 punkt w przeliczeniu przez wzór UW). Ale tylko mnie to zachęciło, bo uznałem, że mam to na wyciągnięcie ręki, dlatego poprawiam Rosyjski P (tak, wiem, UW i cokolwiek na podstawie to małe szanse, ale jednak i tak spróbuję) i Angielski R
A pochwalić się mogę wynikiem z ustnej matury - jak zdaje 6/20 ja miałem 7, i jestem z tego dumny. A miałem temat o Dekalogu, coś, co mnie interesuje poniekąd

Pisałaś Doktorek, że się boisz. Hahaha, nic normalniejszego, też się bałem JAKIE WYPRACOWANIE NA POLSKIM, ILE Z PRAWDOPODOBIEŃSTWA NA MATMIE, ILE ZAPOMNĘ NA USTNEJ, i wiele innych. Teraz mi się śmiać chce, że tak na to reagowałem, grunt to się nie przejmować za bardzo. Mogę Ci powiedzieć, tak z doświadczenia, że ta boląca świadomość będzie Cię nękała tylko do 2 tygodni przed maturą. Potem nastąpi taki okres stagnacji, że tak się boisz, ze jest Ci obojętne. Już czujesz klęskę, nawet jeżeli umiesz znakomicie, i jesteś z tym pogodzona. Fałszywie, co prawda, ale masz taką świadomość. Potem przez chwile stres wróci jak będziesz pod salą, przy podawaniu PESEL'u babce u drzwi, ale jak już je przekroczysz... jak dostaniesz kartkę z pytaniami... to nagle przestajesz się bać i jesteś nastawiona na "Cóż, dzieje się coś wielkiego... nie zepsuję tego. Zrobię co w mojej mocy. A jak nie będę wiedziała, to trudno". I z górki


Do czarnego pana.
Wiem, że zanim to odczytasz, będę już dawno martwy, ale chcę, byś wiedział, że to ja odkryłem twoją tajemnicę.
To ja wykradłem twojego prawdziwego horkruksa i postanowiłem go zniszczyć.
Zmierzę się ze śmiercią w nadziei, że kiedy trafisz na godnego siebie przeciwnika, będziesz znów śmiertelny.
R.A.B.

Offline

 

#2 2012-11-01 10:31:19

Aga

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1310141357.png

9858704
Skąd: Gryfino
Zarejestrowany: 2006-08-16
Posty: 4364
Punktów :   

Re: Maturzysty, Maturzystky

Jak ja sobie przypomne stres związany z ang ustnym. Na tabletkach uspokajających byłam. Ale jak już weszłam do sali wybrałam pytania to pełen luzik był. Wos podst. w W ogóle się nie uczyłam stwierdziłam ze to jest tylko na sprawdzenie mojej wiedzy tak o. No i prawie 50% było bez nauki. Co prawda noga mi się na ang pisemnym powineła (0,5 punkta mi zabrakło). Na poprawie myślałam ze jeszcze gorzej będzie. A tu wynik ponad 40%. Matuera może i nie poszła mi rewelacyjnie ale najważniejsze że zdana


"Co ma być to będzie, a jak już będzie to trzeba się z tym zmierzyć"

Offline

 

#3 2012-11-01 12:35:15

Doktorek

Uczeń IV Klasy

20842279
Skąd: Wadowice
Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 1324
Punktów :   

Re: Maturzysty, Maturzystky

Ja mam zamiar zdawac: polski podstawowy (i moze rozszerzony), niemiecki podstawowy (i moze rozszerzony), WOS rozszerzony i historie rozszerzona. I matme oczywiscie. Ale boje sie, ze jestem na to zwyczajnie za glupia i po prostu nie dam sobie rady z taka iloscia nauki... Ale potem - WOS, ew. historia to przedmioty, ktore maja najwyzsze przeliczniki przy rekrutacji na wszystkie kierunki humanistyczne - zwlaszcza na te, ktore mnie interesuja, czyli bezpieczenstwo narodowe, ewentualnie prawo i studia oczywiscie na UJ, w koncu to jedyna sensowna humanistyczna uczelnia w Krakowie z tego co wiem. UP powoli sie stacza, a na humanistyczne kierunki na AGH nie ma sie podobno co pchać

R.A.B, gratuluje swietnie zdanej matury z polskiego


Przepraszam za brak polskich znakow w wypowiedziach, mam problem niewiadomego pochodzenia, wszystko zamienia mi na krzaczki.

Offline

 

#4 2012-11-01 16:45:43

 R.A.B

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1310141357.png

6261029
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-19
Posty: 3762
Punktów :   24 

Re: Maturzysty, Maturzystky

A dziękuję, dziękuję Ale - o ironio - wybrałem temat, który mam obeznany w jednym palcu. Ewolucja znaczenia, dewoluowanie jego znaczenia, ucieranie we frazesy, kinematografia, książki. No po prostu czulem się jak ryba w wodzie - i takie... 35%...

Ambitnie sobie wybrałaś, sama historia rozszerzona nie jest kaszką z mlekiem. Jak miałem przez te parę lat fazę na historię to też chciałem ją zdawać. By się przygotować, robiłem właśnie matury z zeszłych lat... Marnie mi to szło, ale z każdej dowiadywałem się coraz więcej.
Języki? Nie oszukujmy się, to żadna filozofia. Trzeba tylko znać słówka i gramatykę, oraz czytać i pisać ze zrozumieniem. Zwłaszcza na rozszerzonej z polaka, sensownie.


Do czarnego pana.
Wiem, że zanim to odczytasz, będę już dawno martwy, ale chcę, byś wiedział, że to ja odkryłem twoją tajemnicę.
To ja wykradłem twojego prawdziwego horkruksa i postanowiłem go zniszczyć.
Zmierzę się ze śmiercią w nadziei, że kiedy trafisz na godnego siebie przeciwnika, będziesz znów śmiertelny.
R.A.B.

Offline

 

#5 2012-11-01 19:39:35

Doktorek

Uczeń IV Klasy

20842279
Skąd: Wadowice
Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 1324
Punktów :   

Re: Maturzysty, Maturzystky

R.A.B, czy ja wiem, czy ambitnie? Raczej sklania mnie ku temu koniecznosc: jestem na humanie i jesli nie zdam niczego poza polskim, bo mi sie nie bedzie chcialo (albo stwierdze, ze "nie dam rady, bo jestem za glupia"), to prawdopodobnie wyladuje na europeistyce, po ktorej bede mogla zasilic szeregi bezrobotnych, ewentualnie zapierniczac na kasie w Biedronce 8 godzin dziennine.


Przepraszam za brak polskich znakow w wypowiedziach, mam problem niewiadomego pochodzenia, wszystko zamienia mi na krzaczki.

Offline

 

#6 2012-11-01 20:10:24

Aga

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1310141357.png

9858704
Skąd: Gryfino
Zarejestrowany: 2006-08-16
Posty: 4364
Punktów :   

Re: Maturzysty, Maturzystky

Historia rozszerzona to już coś. Chociaż moja przyjaciółka jak ją zdawała to stwierdziła ze rozszerzenie bylo prostsze niz podstawa. Także zależy jak się komu trafi.


"Co ma być to będzie, a jak już będzie to trzeba się z tym zmierzyć"

Offline

 

#7 2012-11-03 11:35:46

Doktorek

Uczeń IV Klasy

20842279
Skąd: Wadowice
Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 1324
Punktów :   

Re: Maturzysty, Maturzystky

Wiesz Aga, wydaje mi sie, ze przy naszej nauczycielce wszystkie zdamy na 100%
Ostatnio zrobila nam sprawdzian powtorkowy ze starozytnosci na 8 kartek A4


Przepraszam za brak polskich znakow w wypowiedziach, mam problem niewiadomego pochodzenia, wszystko zamienia mi na krzaczki.

Offline

 

#8 2012-11-03 22:10:40

Aga

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1310141357.png

9858704
Skąd: Gryfino
Zarejestrowany: 2006-08-16
Posty: 4364
Punktów :   

Re: Maturzysty, Maturzystky

Łoł no to ładnie...Ale przyda Wam się to


"Co ma być to będzie, a jak już będzie to trzeba się z tym zmierzyć"

Offline

 

#9 2012-11-04 12:12:57

Doktorek

Uczeń IV Klasy

20842279
Skąd: Wadowice
Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 1324
Punktów :   

Re: Maturzysty, Maturzystky

Aga, na prawo, na ktore prawdopodobnie sie™ nie dostaniemy

Ostatnio edytowany przez Doktorek (2012-11-04 12:14:53)


Przepraszam za brak polskich znakow w wypowiedziach, mam problem niewiadomego pochodzenia, wszystko zamienia mi na krzaczki.

Offline

 

#10 2012-11-04 17:15:15

 R.A.B

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1310141357.png

6261029
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-19
Posty: 3762
Punktów :   24 

Re: Maturzysty, Maturzystky

Doktorek, nie mów że spadłaś, jeżeli jeszcze stoisz nad przepaścią To w większej mierze zależy od farta, czy Ci podpasują arkusze maturalne, nie można być niczego pewnym Prosty przykład - sądziłem, że jestem z ruskiego zielony, i że z 45% będzie moim szczytem możliwości. A tu co? Okazała się w miarę prosta (w porównaniu z poprzednimi latami), zdobyłem to chędogie 90%.

Najlepiej nie myśleć nad wynikiem, nie przepracowywać się (bo co z tego, że dużo, skoro zmęczony mózg niewiele wchłonie - tak jak zużyta gąbka gorzej trzyma pianę), stopniowo uczyć się do końca, bez dłuższych przerw, robić częste powtórzenia głównych wiadomości i... trzymać optymizm (:


Do czarnego pana.
Wiem, że zanim to odczytasz, będę już dawno martwy, ale chcę, byś wiedział, że to ja odkryłem twoją tajemnicę.
To ja wykradłem twojego prawdziwego horkruksa i postanowiłem go zniszczyć.
Zmierzę się ze śmiercią w nadziei, że kiedy trafisz na godnego siebie przeciwnika, będziesz znów śmiertelny.
R.A.B.

Offline

 

#11 2012-11-04 19:54:35

Aga

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1310141357.png

9858704
Skąd: Gryfino
Zarejestrowany: 2006-08-16
Posty: 4364
Punktów :   

Re: Maturzysty, Maturzystky

Dokładnie jak mówi Wiktor. I nie uczyć się na ostatnią chwile bo to największe zlo jakie moze być


"Co ma być to będzie, a jak już będzie to trzeba się z tym zmierzyć"

Offline

 

#12 2012-11-05 18:36:13

Doktorek

Uczeń IV Klasy

20842279
Skąd: Wadowice
Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 1324
Punktów :   

Re: Maturzysty, Maturzystky

Aga, to juz wiem
W mojej szkole (jednej z najlepszych w wojewodztwie ) systematyka to podstawa do osiagniecia czegokolwiek.
Ale wiecie jak to jest - lenistwo trudno przezwyciezyc

W rezultacie mimo pieknych planow dotychczas do sprawdzianow powtorkowych uczylam sie na ostatnia chwile. Od teraz to zmieniam - zaczelam dzisiaj systematyzowac wiedze ze sredniowiecza powszechnego, chociaz sprawdzian dopiero w piatek. Ale mysle, ze powtarzajac po kawaleczku codziennie osiagne wiecej, niz "lykajac" wszystko na raz. Bo to nie o to chodzi, zeby zakuc, zdac i zapomniec, tylko... zapamietac do matury


Przepraszam za brak polskich znakow w wypowiedziach, mam problem niewiadomego pochodzenia, wszystko zamienia mi na krzaczki.

Offline

 

#13 2012-11-06 08:02:31

Aga

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1310141357.png

9858704
Skąd: Gryfino
Zarejestrowany: 2006-08-16
Posty: 4364
Punktów :   

Re: Maturzysty, Maturzystky

Naraz to nie ma co sobie głowy zapychać. Z doświadczenia już wiem jak się uczyłam np na rachunkowość dzień przed a potem tylko głowa bolała i nic się nie chciało


"Co ma być to będzie, a jak już będzie to trzeba się z tym zmierzyć"

Offline

 

#14 2012-11-06 10:16:22

 R.A.B

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1310141357.png

6261029
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-19
Posty: 3762
Punktów :   24 

Re: Maturzysty, Maturzystky

Doktorek napisał:

Bo to nie o to chodzi, zeby zakuc, zdac i zapomniec, tylko... zapamietac do matury

Ja bym to rozszerzył do zakończenia studiów oraz być może pracy (zależnie od planów)


Do czarnego pana.
Wiem, że zanim to odczytasz, będę już dawno martwy, ale chcę, byś wiedział, że to ja odkryłem twoją tajemnicę.
To ja wykradłem twojego prawdziwego horkruksa i postanowiłem go zniszczyć.
Zmierzę się ze śmiercią w nadziei, że kiedy trafisz na godnego siebie przeciwnika, będziesz znów śmiertelny.
R.A.B.

Offline

 

#15 2012-11-06 19:11:22

Aga

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1310141357.png

9858704
Skąd: Gryfino
Zarejestrowany: 2006-08-16
Posty: 4364
Punktów :   

Re: Maturzysty, Maturzystky

Profesorka od psychologi stwierdziła ze nie ma sensu zasmiecac sobie umysł rzeczami zbędnymi w sensie nauki również


"Co ma być to będzie, a jak już będzie to trzeba się z tym zmierzyć"

Offline

 

2006-2018 Copyright by www.harrypotter.pun.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie jakichkolwiek materiałów ZABRONIONE !


stat4u



Lubisz korzystać z Forum? Uważasz spędzone tutaj chwile za wyjątkowo interesujące?

Polub naszą stronę i daj znać o niej innym!





Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://irsystem.pl/ https://www.huzaro.pl/ konclean czyszczenie kotłów kondensacyjnych brodziki