Ogłoszenie


#16 2012-08-08 17:33:07

 WorkingClassHero

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1313999753.png

44346588
Skąd: City of the Damned
Zarejestrowany: 2012-08-06
Posty: 1088
Punktów :   
Dom: Adrienne Stradlin

Re: Książka

Ja czytałam Hobbita... a właściwie 40 stron i nie wytrzymałam... To było po Eragonie, i kiedy człowiek przyzwyczai się do rozległych opisów, głębokich przemyśleń to Hobbit to tylko króciutkie opowiadanko. I już się zniechęciłam. Ale dałam drugą szanse, poszłam do biblioteki, ale nie było 2 wież... I dałam sobie spokój. Nie wiem... Może kiedyś przeczytam...


May the odds be ever in your favor.
I love myself better than you.

Offline

 

#17 2012-09-22 15:14:06

Isenne

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1313999765.png

5369224
Skąd: Lithrew
Zarejestrowany: 2012-09-22
Posty: 199
Punktów :   
Dom: Ravenclaw!

Re: Książka

Dla mnie Hobbit i LotR są świetne, nawet nie pamiętam kiedy je polubiłam, ale to musiało być jakoś jeszcze przed HP, czyli zamierzchłe czasy To jest po prostu nasycone magią (jakby ktoś ci dał dowolny fragment Harry'ego, to nie wyczujesz, że to książka o magii, a Tolkien tym odczuciem OCIEKA). Postacie są co prawda zbyt epickie, no bo kto normalny by się zachowywał tak jak oni? Mało postaci żeńskich, ale to mi wcale nie przeszkadza. Jakie prawa miały kobiety, gdy Tolkien to pisał i wymyślał?
Przekład Łozińskiego, może ktoś go podchodził, jest beznadziejny. Takich nazw się nie przetłumacza. Tylko jego 'Łazik' jest lepszy jako przezwisko, albo ksywka zamiast 'Obieżyświata'


Przepłynąłem już setki mil,
w moich oczach tylko morza blask,
bo to morze jest moim domem dziś,
bo to morze to jest wszystko, co dziś mam!

Offline

 

2006-2018 Copyright by www.harrypotter.pun.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie jakichkolwiek materiałów ZABRONIONE !


stat4u



Lubisz korzystać z Forum? Uważasz spędzone tutaj chwile za wyjątkowo interesujące?

Polub naszą stronę i daj znać o niej innym!





Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Jímky septiky žumpy nádrže šachty v okrese Horní berlin-hotel Ξενοδοχεία Ochsenfurt Palestinian Territory