Ogłoszenie


  • Index
  •  » Dział IT
  •  » Komunikator WTW - czyli odmień swoje rozmowy ze znajomymi!

#1 2011-09-22 00:18:23

 pkolasa

Szlama

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-08-21
Posty: 28
Punktów :   
WWW

Komunikator WTW - czyli odmień swoje rozmowy ze znajomymi!

Najpopularniejszym, posiadającym najwięcej użytkowników polskim komunikatorem jest Gadu-Gadu. W związku z tym znakomita większość z nas codziennie, poza forum, czy też portalami społecznościowymi (nk, Facebook) uruchamia na naszych komputerach program gg.exe, będący klientem sieci Gadu-Gadu. Jednak nie każdy ma GG, zmuszeni więc jesteśmy korzystać z innych czatów, jak ten z Facebooka, czy wbudowany w stronę nk.pl program nktalk. Sam program Gadu-Gadu stosuje różne dziwne metody "ochrony" nas - likwiduje linki od osób nieznajomych (bez możliwości ich powrotu, niestety), blokowanie nieznajomych dopiero gdy wyślą zbyt dużo wiadomości zamiast prostego pytania i odpowiedzi na nie, wreszcie klient ten POSIADA REKLAMY oraz jest naładowany mnóstwem śmieci, niepotrzebnych do rozmowy, a zajmujących pamięć systemu. Duże reklamy, stworzone w technologii Flash, które skutecznie obciążają procesor, ponadto zarzucając foldery tymczasowe masą odpadków po nich. Zafundujmy sobie spokojniejszy program! Na pewno każdy teraz pomyślał o tym, że zaproponuję usunięcie reklam z Gadu-Gadu lub instalację innego programu obsługującego GG. Poniższy poradnik będzie odpowiedzią na tą drugą kwestię. Jednak dziś, gdy protokół Gadu-Gadu jest już w wersji 10, wiele starych programów obsługujących tą sieć przestało działać jak należy. Niektórzy żeby uniknąć zabaw z Gadu-Gadu w wersji 10 zostali przy starszych programach, GG 8 lub 7. To jednak powoduje, że nie są w stanie czatować z wszystkimi prawidłowo. Klienty starsze bowiem, nie umieją same obsługiwać nowszych wariantów własnej sieci. Jest jednak pewien program, który pozwala na obsługiwanie sieci GG tak dobrze, jak robi to właściwe GG 10,5 a ponadto pozwala na czatowanie poprzez Facebook, nktalk, Google Chat, Tlen, AQQ i inne sieci! Wszystko w jednym programie, z jednym archiwum. Programie bez reklam, bez zbędników, prawdziwe centrum komunikacji tekstowej. Poznajmy WTW.

Zalety programu:


  • brak reklam,
  • ułatwienia, umożliwiające przenoszenie profilu z jednego miejsca, w inne - wystarczy skopiować jego katalog i gotowe, WTW można też zainstalować na pendrive,
  • bot antyspamowy (zadaje pytanie nieznajomym numerom i dopiero po uzyskaniu poprawnej odpowiedzi pozwala na rozmowę),
  • multikomunikator - obsługuje wiele sieci, nie tylko Gadu-Gadu,
  • potrafi importować archiwum rozmów z programów Gadu-Gadu 7, 8, 10, a także AQQ, Tlena i innych.

Jak zainstalować WTW:


  1. Pobieramy program z jego strony domowej: TUTAJ, a następnie uruchamiamy go.

  2. UWAGA! Zdarza się, że część programów antywirusowych (np. Kaspersky) może wykrywać w pliku WTW przy pobraniu / instalacji / uruchamianiu zagrożenie typu keylogger (przechwytywanie klawiszy) - to jest konieczne do prawidłowego działania programu i należy koniecznie dodać WTW do wyjątków programu lub zezwolić mu po prostu na działanie.

  3. W instalatorze klikamy kolejno na http://img62.imageshack.us/img62/3212/44758094.png http://img155.imageshack.us/img155/9787/dalej.png http://img202.imageshack.us/img202/3331/acceptcw.png http://img155.imageshack.us/img155/9787/dalej.png http://img155.imageshack.us/img155/9787/dalej.png upewniamy się, że na liście do instalacji zaznaczone są wszystkie opcje, w tym te w sekcji Skróty i klikamy http://img155.imageshack.us/img155/9787/dalej.png http://img594.imageshack.us/img594/9676/wtw2.png program rozpocznie pobieranie komponentów dostosowanych do naszego systemu operacyjnego (32-bitową lub 64-bitową wersję), a następnie zainstaluje komponenty, należy cierpliwie czekać, gdy całość się zakończy, zobaczymy końcowy ekran, w którym upewniamy się, że zaznaczona jest opcja http://img571.imageshack.us/img571/4986/wtw3.png oraz klikamy http://img831.imageshack.us/img831/9914/wtw4.png aby zakończyć proces i uruchomić program do konfiguracji.

Konfiguracja WTW:


Konfiguracja WTW może wydać się skomplikowana, gdyż, z uwagi na budowę programu, który obsługuje różne wtyczki, w odróżnieniu od Gadu-Gadu, możliwe jest dodawanie do niego różnorakich funkcji, w tym obsługi emotikonów (nie ma ich normalnie), czy dodatkowych funkcjonalności. Poniżej zaprezentuję standardową konfigurację, tj. dodanie do programu obsługi emotek (na przykładzie tych z GG 10) oraz komfortowej obsługi innych niż GG sieci (czyli kontakty każdej z nich na zakładkach). To jednak nie wyczerpuje możliwości programu, gdyż można dodawać do niego skórki, inne niż przykładowe emotki, dźwięków, a nawet obsługi wszystkich stacji radiowych dostępnych w sieci. W razie kłopotów, bądź chęci zmiany domyślnego zestawu wtyczek, oferuję pomoc na forum. To naprawdę nie jest trudne, a przynosi korzyści dla wydajności systemu.

Tworzenie i aktywacja profilu:


  1. Tuż po instalacji widzimy ekran wyboru profili, musimy więc stworzyć nowy, własny. W tym celu klikamy na widoczny przycisk http://img62.imageshack.us/img62/4655/wtw5.png a następnie wypełniamy okienko wpisując w miejscu Ja własną nazwę profilu (dowolną, wybraną), upewniając się, że wybrano typ Profil lokalny, a następnie wybierając z ostatniej listy opcję Szyfrowanie (jak pokazano na obrazku 1) i klikamy OK.

  2. Po utworzeniu profilu podświetlamy jego nazwę i klikamy OK (podobnie jak na obrazku 2). Otwiera się gotowy komunikator.

    Instalacja wtyczek:


    Wtyczki muszą być zgodne z wersją naszego komunikatora! WTW automatycznie pobiera sobie wersję taką, jaka pasuje do systemu (32-bitową lub 64-bitową) i musimy pamiętać, aby ściągając wtyczkę wybrać zawsze pasującą architekturę i pobrać dobrą wersję wtyczki. Dlatego przypomnę jak sprawdzić architekturę systemu:

    Sprawdzić architekturę można w bardzo łatwy sposób, używając wbudowanego w Windows narzędzia Informacje o systemie. Uruchamia się go tak:
    W systemie Windows XP:

    1. Klikamy w menu Start, a następnie wybieramy opcję Uruchom (obrazek 1),
    2. W puste pole wpisujemy msinfo32.exe i klikamy OK (obrazek 2)
    3. W wyświetlonym oknie Informacji o systemie szukamy po prawej stronie pozycji Typ systemu i odczytujemy jaką ma ono wartość (zaznaczone na obrazku 3). Jeśli znajduje się tam ciąg znaków x86, mamy system 32-bitowy, a jeśli x64, to system 64-bitowy.

    W systemie Windows Vista / Windows 7:

    1. Klikamy w menu Start, a następnie w polu wyszukiwania wpisujemy msinfo32.exe po czym naciskamy na klawiaturze Enter (obrazek 4).
    2. W oknie Informacji o systemie szukamy pola Typ systemu i odczytujemy jego wartość (obrazek 5). Jeśli widnieje tam wartość x86, mamy system 32-bitowy, a jeśli x64, to system 64-bitowy.

    Uzbrojeni w wiedzę o tym ile bitów ma nasz system, możemy rozpocząć pobieranie wtyczek, gdyż przy niektórych trzeba będzie wybrać między wersją 32-bitową (x86) a 64-bitową (x64).
    Wtyczka "Emots" (emotikony)

    1. Pobieramy STĄD wtyczkę Emots (zawiera ona obie architektury, WTW automatycznie dobierze sobie właściwą). Zapisujemy plik w wygodnym miejscu.

    2. W oknie WTW klikamy w menu WTF a następnie wybieramy opcję Rozszerzenia... (jak pokazano na obrazku 1).

    3. Wyskoczy nam okienko Rozszerzenia, w którym przechodzimy na zakładkę Zainstaluj i klikamy w przycisk o tej samej nazwie (obrazek 2).

    4. Wyskakuje okienko w którym wskazujemy pobrany wcześniej plik i klikamy w Otwórz (obrazek 3).

    5. Widzimy okienko instalacji. Zaznaczamy w nim opcję uruchomienia wtyczki po instalacji i klikamy Zainstaluj (obrazek 4). Okienko z potwierdzeniem instalacji zamykamy kliknięciem na OK, a następnie zamykamy okno Rozszerzenia.

    Dodanie zestawu emotek:


    1. Pobieramy klikając TUTAJ plik z emotkami i zapisujemy go w wygodnym miejscu.

    2. Jeśli posiadamy własny program archiwizujący, wypakowujemy nim archiwum zip tak, aby uzyskać plik gg10.xml oraz folder gg10 z plikami graficznymi w środku i omijamy ten oraz następny punkt. Jeśli nie posiadamy, klikamy w pobrany plik prawym przyciskiem, a następnie wybieramy opcję Wyodrębnij wszystkie (jak na obrazku 1).

    3. Uruchomi się kreator wyodrębniania, w którym klikamy po prostu kolejno w http://img155.imageshack.us/img155/9787/dalej.png http://img155.imageshack.us/img155/9787/dalej.png http://img695.imageshack.us/img695/1868/zakocz.png. Pojawia się okno folderu z wyodrębnionymi plikami.

    4. Z katalogu, który utworzył nam kreator, musimy oba znajdujące się tam elementy (folder o nazwie gg10 oraz plik gg10.xml) w niezmienionej formie przekopiować do folderu Emoticons w naszym profilu WTW. Zaznaczamy je więc oba, klikamy prawym przyciskiem myszki i wybieramy z menu polecenie Kopiuj Jak go odnaleźć? Folder ten otworzy nam samo WTW, wejdźmy więc w jego oknie głównym do menu WTF, a następnie wybierzmy polecenie Otwórz lokalizację profilu (jak pokazano na obrazku 2).

    5. Wyskoczy folder, w którym powinniśmy dostrzec podfolder http://img51.imageshack.us/img51/3408/wtw14.png. Wchodzimy do niego, a następnie wklejamy tutaj skopiowane wcześniej oba elementy. Gdy się pojawią, mamy już obsługę emotek takich, jak w Gadu-Gadu 10, które jednak aktywujemy później - gdy dojdziemy do ustawień programu.

    Zakładki listy kontaktów


    UWAGA! Jeśli ktoś nie planuje później korzystać z obsługi sieci innych niż Gadu-Gadu w WTW, nie musi instalować poniższej wtyczki.
    Po co nam listy w obrębie jednej i tej samej listy kontaktów? Otóż domyślnie komunikator WTW łączy listy wszystkich podłączonych sieci. Jeśli więc używamy więcej niż jednej, efekt będzie taki, że lista kontaktów pokazywać będzie setki wpisów, w dodatku ciężko będzie się połapać, który kontakt należy do której sieci. Wtyczka wtwListTabs zadba o to, aby utworzyć osobną zakładkę dla każdej sieci, pokazującą kontakty tylko do niej przynależne. Doinstalujmy ją.

    1. Link pobierania zależeć będzie od tego, czy mamy system 32 czy też 64 bitowy. Dla systemu 32-bitowego klikamy TUTAJ, natomiast dla systemu 64-bitowego klikamy TUTAJ i pobieramy plik wtwListTabs.plug w wygodne miejsce. Gdy pobieranie się zakończy, klikamy pobrany plik prawym przyciskiem myszki i wybieramy z menu opcję Kopiuj.

    2. W głównym oknie WTW klikamy w menu WTF, a następnie wybieramy opcję Otwórz lokalizację WTW (jak pokazano na obrazku 1). Gdy otworzy się folder WTW, należy wejść do folderu http://img41.imageshack.us/img41/5599/wtw16.png. Po znalezieniu się w folderze Plugins klikamy w puste miejsce prawym przyciskiem myszki i z menu wybieramy Wklej. Gdy w tym folderze pojawi się plik wtwListTabs.plug, to wtyczka została zainstalowana. Folder możemy zamknąć.

    Opcje programu WTW


    Rozpoczynamy ostatni etap poradnika. Po zainstalowaniu wszystkich wtyczek w głównym oknie klikamy w menu WTF, a następnie w Uruchom ponownie (jak pokazano na obrazku 1). Okno komunikatora pojawi się ponownie. Czas odwiedzić okno Opcji, w których ustawimy całą maszynę komunikacyjną, aby grała jak należy. W tym celu odwiedzimy poszczególne karty i przestawimy parę opcji, aby nasz komunikator spełniał oczekiwania.

    1. W głównym oknie WTW klikamy w menu Narzędzia a następnie wybieramy z niego Opcje... (jak pokazano na obrazku 2).

    2. Następnie przewijamy zakładkę Główne, na której się znajdziemy (suwak znajduje się z prawej strony okna) w dół i zaznaczamy opcje, które na obrazku 3 zakreślono na czerwono. Jeśli chcemy dodatkowo chronić swój profil hasłem (aby nikt nie mógł się do niego dostać), wpisujemy podwójnie to samo hasło w zaznaczonej na niebiesko sekcji Zabezpieczenie profilu:. Gdy zakończymy, przechodzimy do sekcji Wtyczki.

    3. W sekcji Wtyczki klikamy prawym przyciskiem wtyczkę Emots i z menu wybieramy opcję Start automatyczny, a następnie to samo czynimy z wtyczką wtwListTabs (jak pokazano na obrazku 4).
      UWAGA! Jeśli zamierzamy w programie WTW użyć kont czatu na Facebooku, czatu Gmail lub NKtalk aktywujemy w powyższy sposób także wtyczkę protoXMPP, a jeśli konta Tlen, to aktywujemy protoTlen (obie zaznaczone na obrazku na niebiesko). Jeżeli ktoś nie chce korzystać z sieci Gadu-Gadu, powinien kliknąć na wtyczce protoGG (zaznaczona na obrazku na zielono) i wybrać z menu opcję Start ręczny.
      Po wszystkim klikamy w OK.

    4. W głównym oknie WTW klikamy w menu WTF i wybieramy Uruchom ponownie, aby zastosować pierwsze zmiany (jak na obrazku 5). Gdy pojawi się okno komunikatora, klikamy ponownie w Narzędzia i wybieramy Opcje... (obrazek 6).

    5. W opcjach nawigujemy do zakładki Gadu-Gadu i klikamy ją. Następnie w zaznaczonej na czerwono sekcji z polami tekstowymi podajemy swój numer Gadu-Gadu i hasło do niego (jak pokazano na obrazku 7) - jeśli chcemy założyć nowy numer, można to łatwo zrobić na TEJ stronie - a następnie zaznaczamy zakreślone na obrazku na czerwono opcje, natomiast jeśli lubimy wiadomości z gg.pl, to dodatkowo możemy zaznaczyć opcję zakreśloną na zielono. Osoby chcące skonfigurować tylko sieć Gadu-Gadu przechodzą w tym momencie do punktu 8, konfigurujący dodatkowo tylko protokół Tlen do punktu 7, a konfigurujący też inne sieci czytają dalej.

    6. Przechodzimy po lewej na zakładkę XMPP (jak pokazano na obrazku 8. Jeśli konfigurujemy konto czatu na Facebooku w polach podajemy nazwę użytkownika i hasło logowania do danego konta - aby dobrać właściwą nazwę, patrzymy do spoilera.

      Spoiler:

      Nazwa użytkownika zależy od sieci, do której się podłączamy. I tak jeśli nasza sieć to:

      • Facebook Chat - podajemy nazwę użytkownika w formacie nazwa profilu@chat.facebook.com - aby uzyskać naszą nazwę profilu, wchodzimy na stronę i po zalogowaniu w pasku u góry strony klikamy w przycisk http://img844.imageshack.us/img844/7995/wtw24.png, a następnie kopiujemy to, co znajduje się w miejscu zaznaczonym przeze mnie na czerwono na obrazku 9 do pola Użytkownik w WTW. System przypuszczalnie poprosi nas o stworzenie takiej nazwy. Gdy to uczynimy, można jeszcze raz odwiedzić TĄ stronę i wtedy skopiować zaznaczony przeze mnie Identyfikator do pola Użytkownik w WTW.

      • NKtalk - musimy przypomnieć sobie nazwę użytkownika, jaką logujemy się do portalu (podawaliśmy ją przy rejestracji do portalu, ale nie chodzi tu o adres e-mail, którego możemy używać do logowania do portalu NK) - gdy to zrobimy, podajemy w polu Użytkownik dane w postaci: nazwa użytkownika@nktalk.pl

      • Gmail Chat - podajemy po prostu nasz pełny adres e-mail w usłudze Gmail.

      • WAŻNE!!! Po wpisaniu nazwy użytkownika na końcu pola Użytkownik dopisujemy koniecznie /WTW np. pkolasa91@chat.facebook.com/WTW

      Następnie wpisujemy nasze hasło do danej sieci, takie jakim się logujemy do portalu, jaki konfigurujemy oraz zaznaczamy opcję http://img194.imageshack.us/img194/6541/wtw26.png.
      Ważne! Jeśli korzystamy z sieci Facebook, dodatkowo zaznaczamy opcję http://img5.imageshack.us/img5/7421/wtw27.png.
      Osoby konfigurujące także sieć Tlen czytają tekst dalej, natomiast nie konfigurujący tej sieci przechodzą do punktu 8.


    7. Przechodzimy na zakładkę Tlen.pl (jak pokazano na obrazku 10). W polach wpisujemy naszą nazwę uzytkownika w takim formacie: nazwa użytkownika@tlen.pl/WTW oraz hasło do tego konta. Nie musimy przestawiać żadnych innych opcji.

    8. Przechodzimy na zakładkę Emotikony. Następnie z rozwijanej listy wybieramy opcję gg10.xml (jak zaznaczono na obrazku 11) oraz zaznaczamy dwie opcje zakreślone na czerwono na obrazku. Klikamy OK. W głównym oknie WTW wybieramy menu WTF a następnie opcję Uruchom ponownie (jak pokazano na obrazku 12). Okno komunikatora znika, a potem pojawia się ponownie. Klikamy ponownie Narzędzia i wybieramy Opcje (jak na obrazku 13).

    9. W opcjach programu przechodzimy na zakładkę Sieci. Następnie przesuwamy suwakiem po prawej stronę zakładki lekko w dół i zaznaczamy wszystkie opcje zakreślone na czerwono (te w prostokącie będą oczywiście nazywały się tak jak nasze sieci!), tak jak na obrazku 14. Zielonymi oznaczeniami na obrazku na razie się nie przejmujemy.
      Jeśli konfigurowaliśmy sieć Facebook przechodzimy do następnego punktu, a jeśli nie, idziemy do punktu 11.

    10. Klikamy na wskazany na wcześniejszym obrazku na zielono przycisk Przemapuj.... Wyskoczy nam okienko, w którym z listy rozwijanej u góry wybieramy opcję zawierającą chat.facebook.com, a następnie z listy u dołu po lewej stronie opcję Niewidoczny, a po prawej Zaraz wracam. Klikamy przycisk Dodaj. Gdy w pustym dotąd prostokącie pojawi się przemapowanie Niewidoczny -> Zaraz wracam, klikamy Zamknij (czynności te pokazano na obrazku 15).

    11. Nasz komunikator jest gotowy do rozmawiania. Klikamy http://img62.imageshack.us/img62/3212/44758094.png u dołu okna ustawień, aby wrócić do okna głównego.

    Ustawienie zakładek kontaktów


    Poniższym opisem muszą zainteresować się jedynie Ci, którzy konfigurowali więcej niż jedną sieć - takie coś bez ustawienia zakładek spowoduje bałagan na liście kontaktów.


    1. W głównym oknie WTW klikamy w menu Widok, a następnie wybieramy opcję Zarządzaj filtrami... (obrazek 16).

    2. Klikamy w puste miejsce w okienku i wybieramy opcję Dodaj... (jak na obrazku 17). Wyskoczy nam nowe okienko.

    3. W pustym polu wpisujemy nazwę, jaką powinna nosić dana zakładka (np. GG), a potem wybieramy sieć, jaką do niej przypisujemy, np. GG (jak pokazano na obrazku 17). Następnie klikamy http://img62.imageshack.us/img62/3212/44758094.png.

    4. Filtr został utworzony, widać jego wpis na liście. Teraz powtarzając kroki 2 i 3 tworzymy filtry dla wszystkich naszych sieci. Gdy zakończymy, klikamy w http://img192.imageshack.us/img192/6954/zamknij.png.

    5. Aby zakończyć ustawianie zakładek, musimy zrestartować WTW. W tym celu klikamy w menu WTF i wybieramy opcję Uruchom ponownie (jak pokazano na obrazku 18). Gdy okno komunikatora pojawi się, możemy już z niego korzystać.

    Korzystanie z WTW


    • Aby zmienić nasz status, najłatwiej skorzystać z ikony WTW w zasobniku systemowym. W tym celu klikamy w nią prawym przyciskiem i wybieramy opcję Opis... (jak pokazano na obrazku 1). Wyskakuje okienko, w którym wpisujemy (lub nie) nasz opis i z listy u jego góry wybieramy odpowiedni status (jak pokazano na obrazku 2). Gdy to uczynimy, klikamy przycisk http://img62.imageshack.us/img62/3212/44758094.png i mamy ustawiony status.

    • Do ustawienia statusu możemy też użyć znanego z GG 10 paska w oknie - procedura ta nie różni się od tej w Gadu-Gadu.

    • Aby rozpocząć rozmowę z kontaktem, wystarczy dwukrotnie kliknąć na niego na liście kontaktów. Wysłanie wiadomości wpisanej w oknie rozmowy odbywa się po naciśnięciu klawisza Enter, a aby przejść do nowej linijki wystarczy użyć Shift + Enter.

    • Gdy przyjdzie do nas nowa wiadomość, WTW automatycznie otworzy okno rozmowy z kontaktem. Ustawienie to można zmienić w Opcjach (np. aby pojawiało się tylko powiadomienie w rogu ekranu) programu. O tym w sekcji Dodatki poniżej.

    • Czasem w trakcie korzystania z programu otrzymamy okienko podobne do tego na obrazku 3, które po chwili zniknie i zostanie zastąpione okienkiem podobnym do okienka na obrazku 4. To normalne i pożądane, WTW sam się aktualizuje. Gdy pojawi się okienko z obrazka 3, należy zakończyć wszystkie rozmowy (chociaż nie musimy bardzo się spieszyć), a następnie kliknąć prawym przyciskiem w jego ikonę na pasku zadań i wybrać opcję Wyjdź (obrazek 5). Okienko zmieni wtedy swoją postać i zacznie aktualizować program, tak jak na obrazku 6. Po wszystkim WTW wystartuje sam ponownie.

    • Okno rozmowy w WTW różni się nieco od okna rozmowy w innych komunikatorach. Inaczej też rozwiązano kwestię "powiadomienia o pisaniu" - w Gadu-Gadu 10 jest to tzw. ikona pisaka, a w WTW klawiaturka. Ona pali się na czerwono, gdy ktoś pisze (jak zaznaczono na obrazku 7). Rozmowy zlokalizowane są także w kartach, każdą zamknąć możemy stosownym "x-em" (także zaznaczono na obrazku), natomiast emotikonki możemy wpisywać ręcznie, albo wstawiać poprzez zaznaczoną na obrazku ikonkę emotikonek.

    Dodatkowe opcje


    Zmiana powiadomień o nowej wiadomości


    Może nam przeszkadzać sposób, w jaki WTW powiadamia nas o tym, że przyszła wiadomość. Domyślnie czyni to poprzez wyświetlenie okna rozmowy z treścią wiadomości. Ale możemy preferować sposób, w jaki czyniło to Gadu-Gadu 10, wyświetlając małe powiadomienie w rogu ekranu. Można to przestawić w opcjach programu, pokażę jak.

    1. Otwieramy główne okno WTW, a następnie klikamy Narzędzia i wybieramy Opcje... (jak na obrazku 1).

    2. W oknie opcji klikamy po lewej stronie w opcję http://img836.imageshack.us/img836/8837/wtw36.png, a następnie przesuwamy suwakiem stronę opcji w dół. Z rozwijanej listy wybieramy następującą opcję: http://img94.imageshack.us/img94/754/wtw37.png, a następnie klikamy http://img62.imageshack.us/img62/3212/44758094.png.

    Od tej pory o wiadomości informować nas będzie takie powiadomienie: http://img405.imageshack.us/img405/2797/wtwpowiad.png.

    Powiadomienia o zmianie statusu


    Gdy drażni nas powiadamianie przez program o tym, że ktoś jest dostępny, co zdarza się szczególnie często gdy skonfigurujemy sieć Facebook Chat lub NKtalk, to możemy takie powiadomienia wyłączyć. Czyni się to bardzo łatwo.

    1. Otwieramy główne okno WTW, a następnie klikamy Narzędzia i wybieramy Opcje... (jak na obrazku 2).

    2. W oknie opcji klikamy po lewej stronie w opcję http://img836.imageshack.us/img836/8837/wtw36.png, a następnie odznaczamy opcję http://img231.imageshack.us/img231/4599/wtw38.png.

    3. Po kliknięciu w http://img62.imageshack.us/img62/3212/44758094.png powiadomienia nie będą już nam przeszkadzać.

    Import archiwum innego komunikatora


    Gdy przesiadamy się na WTW z innego komunikatora, w szczególności GG 7, 8, czy 10, ale też Tlen, AQQ lub Konnekt, mamy zapewne archiwum, z którym nie chcemy się rozstawać. WTW potrafi je zaimportować! Zróbmy to.
    Ważne! Jeśli nasz profil w starym komunikatorze był zaszyfrowany hasłem, musimy się zalogować do starego programu i go rozszyfrować!

    1. Musimy rozpocząć od wylogowania się ze wszystkich sieci. W tym celu klikamy prawym przyciskiem na ikonę WTW w zasobniku systemowym i wybieramy opcję Niedostępny (jak na obrazku 3).

    2. Otwieramy główne okno WTW, a następnie klikamy w menu Narzędzia i wybieramy pozycję Archiwum (jak na obrazku 4).

    3. Klikamy w zakładkę Konserwacja, a następnie z rozwijanej listy wybieramy nasz poprzedni komunikator, po czym klikamy przycisk Importuj... (jak na obrazku 5).

    4. WTW spyta nas o lokalizację pliku archiwum poprzedniego komunikatora, musimy więc go odnaleźć i wskazać. Rozpocznie się import wpisów.

    5. Gdy się zakończy, klikamy przycisk Zamknij. Od tego momentu mamy zaimportowane archiwum.



    6. Bot antyspamowy


      Wkurza nas sytuacja, w której ktoś pisze do nas na Gadu-Gadu i wysyła nam szkodliwe linki? A jednocześnie nie podoba nam się domyślny sposób cenzurowania linków przez GG? Jest i na to lekarstwo. WTW posiada bota antyspamowego. Jak on działa? Gdy pisze do nas osoba, której nie mamy na liście kontaktów, zadaje jej wybrane przez nas pytanie i czeka na wybraną odpowiedź. Do momentu jej otrzymania ignoruje wszystkie wiadomości z danego numeru. Sposób ten skutecznie blokuje wszelakie boty, a my możemy dodatkowo, cieszyć się spokojem od nieznanych osób. Oto jak go włączyć.

      1. W głównym oknie WTW wchodzimy w menu Narzędzia i wybieramy Opcje... (jak pokazano na obrazku 6).

      2. W oknie Opcji klikamy po lewej stronie na zakładkę http://img846.imageshack.us/img846/6399/bot1.png i zaznaczamy opcję http://img32.imageshack.us/img32/3282/bot2u.png oraz u dołu wybieramy sieć http://img855.imageshack.us/img855/5062/bot3.png.

      3. Jeśli nie odpowiada nam domyślne pytanie i odpowiedź, możemy je zdefiniować według swoich oczekiwań, wpisując tekst, który ma zostać zadany nieznanemu numerowi w polu Pytanie, tekst, którym nieznany numer musi odpowiedzieć, aby odblokować komunikację w pole Odpowiedź oraz komunikat, jakim numer zostanie przywitany po odblokowaniu komunikacji w polu Komunikat po odblokowaniu.

      4. Po dokonaniu zmian klikamy w http://img62.imageshack.us/img62/3212/44758094.png i od tego momentu mamy ochronę przed nieznanymi kontaktami.

      Uwaga! Ustawianie bota antyspamowego ma sens tylko dla sieci Gadu-Gadu i (ewentualnie) Tlen. Wynika to z architektury innych sieci, gdzie aby się z nami komunikować, kontakt i tak musi być w naszych znajomych. A bot antyspamowy nie działa na obiektach już znajdujących się na naszej liście kontaktów w WTW (nowe kontakty z serwisów typu Facebook, NK, Gmail, są importowane do komunikatora przy każdym logowaniu do tej sieci).

      Dodatkowe konto dowolnego protokołu


      Mamy więcej niż jedno kontro Jabber / XMPP, np. Facebook i NKtalk? Mamy dwa numery GG? Żaden problem, WTW może obsłużyć więcej niż jedno konto, w poradniku powyżej podałem jednak dla ułatwienia instrukcję podłączenia tylko pierwszego konta. Żaden problem jednak dołączyć do WTW kolejne. Oto jak to zrobić:

      1. W głównym oknie WTW wchodzimy w menu Narzędzia i wybieramy Opcje... (jak pokazano na obrazku 7).

      2. W oknie opcji klikamy po lewej stronie na zakładkę http://img97.imageshack.us/img97/6866/wtw44.png, a następnie w niej z listy rozwijanej wybieramy typ konta, np. GG i klikamy w Dodaj konto... (jak na obrazku 8).

      3. W okienku podajemy nazwę konta, która potem będzie w opcjach nosić podaną tu nazwę, ona służy tylko nam, gdyż dodane konto podlega jeszcze konfiguracji. Gdy wpiszemy nazwę, np. test, klikamy na http://img62.imageshack.us/img62/3212/44758094.png, a w Opcjach pojawi się nowa zakładka, nosząca częściowo podaną przez nas w okienku nazwę, np. http://img851.imageshack.us/img851/6325/wtw46.png. Wchodzimy na nią i konfigurujemy według instrukcji podanych wyżej, w sekcji Opcje programu WTW, punkt według którego postępujemy zależy od protokołu, jeśli dodawaliśmy nowe konto GG to według punktu 5, jeśli konto XMPP to według punktu 6, a jeśli konto Tlen, to punktu 7.

      4. W oknie opcji klikamy na http://img62.imageshack.us/img62/3212/44758094.png, a następnie uruchamiamy ponownie WTW, klikając w jego głównym oknie w menu WTF i wybierając z menu Uruchom ponownie (jak pokazano na obrazku 9). Po restarcie komunikatora, nowe konto jest gotowe do działania. Jeśli jednak chcemy ustawiać mu status i opis wspólnie z innymi, musimy wrócić do opcji i zgodnie z punktem 9 stawiamy przy nim zaznaczenie w prostokącie.

      Życzę miłego korzystania z komunikatora WTW!

      Ostatnio edytowany przez pkolasa (2011-09-25 00:23:36)


What is the point of being an international Quidditch player if all the good-looking girls are taken?

Offline

 

#2 2011-09-22 17:16:23

 RustyAngel

Little Devil

status rustyangel
9564901
Skąd: Leszno|| Poznań
Zarejestrowany: 2007-01-15
Posty: 1318
Punktów :   
Dom: Rainbow Black
WWW

Re: Komunikator WTW - czyli odmień swoje rozmowy ze znajomymi!

a takie mam pytanka czy to działa rownież na tabletach?

Offline

 

#3 2011-09-24 11:43:05

 pkolasa

Szlama

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-08-21
Posty: 28
Punktów :   
WWW

Re: Komunikator WTW - czyli odmień swoje rozmowy ze znajomymi!

Zależy o jakim tablecie mówimy. I tak:

  • jeżeli to tablet z systemem Windows XP lub nowszym - pójdzie i powyższa instrukcja się aplikuje jak najbardziej, zachęcam...
  • jeśli to system iOS (czyli np. mowa o tablecie iPad), lub system Android to niestety nie - WTW jest pod systemy Windowsowe - tutaj polecam zajrzeć na stronę komunikatora Palringo prosto z telefonu i pobrać go ze źrodła - Palringo testowałem i polecam na mobilne platformy, bo działa nieźle, w dodatku jest także klientem sieci innych niż GG (jak WTW), więc spokojnie można tam skonfigurować sieci typu Facebook Chat, czy Google Chat,
  • jeśli to system Linux jakiejś rodziny, to polecam użycie Kadu - wersje na różne platformy do pobrania TUTAJ to też bardzo dobry komunikator, również nie tylko do GG, ale też sieci typu Facebook Chat.

Jeśli chcesz, podaj mi dane tego tabletu, to pomogę coś dobrać w miarę możliwości.


What is the point of being an international Quidditch player if all the good-looking girls are taken?

Offline

 

#4 2011-09-24 23:44:18

 RustyAngel

Little Devil

status rustyangel
9564901
Skąd: Leszno|| Poznań
Zarejestrowany: 2007-01-15
Posty: 1318
Punktów :   
Dom: Rainbow Black
WWW

Re: Komunikator WTW - czyli odmień swoje rozmowy ze znajomymi!

to jest niestety android

Offline

 

#5 2011-09-24 23:53:50

 pkolasa

Szlama

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-08-21
Posty: 28
Punktów :   
WWW

Re: Komunikator WTW - czyli odmień swoje rozmowy ze znajomymi!

RustyAngel napisał:

to jest niestety android

No to w takim razie zdecydowanie polecam wspomnianego już wcześniej Palringo. Przypuszczam, że masz tam Wi-Fi - nie ma więc, myślę, sensu, ładować kilku pojedynczych aplikacji, Gadu-Gadu dla Androida (chociaż bezpłatnego) i jakiegoś klienta XMPP do obsługi Facebooka lub nktalk, żeby obciążać dodatkowo system, a wystarczy jeden z obsługą wielu typów sieci. Palringo w wersji podstawowej (bezpłatnej) według mnie wystarczy - pobrać go możesz TUTAJ.


What is the point of being an international Quidditch player if all the good-looking girls are taken?

Offline

 

#6 2011-09-25 06:20:22

 TheButcher

Ścigający

1879648
Call me!
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2011-07-21
Posty: 356
Punktów :   

Re: Komunikator WTW - czyli odmień swoje rozmowy ze znajomymi!

Haha a ja to już mam od dawna Spoko program. Polecam antyfanom platformy GG



http://img148.imageshack.us/img148/3125/gryfclub.jpg

Bo magia stworzyć mnie mogła, ale to Ja ją podtrzymują przy życiu :potter:

Offline

 

#7 2011-09-25 12:33:18

 pkolasa

Szlama

Skąd: Kraków
Zarejestrowany: 2011-08-21
Posty: 28
Punktów :   
WWW

Re: Komunikator WTW - czyli odmień swoje rozmowy ze znajomymi!

TheButcher napisał:

Haha a ja to już mam od dawna Spoko program. Polecam antyfanom platformy GG

Ty, ja, Doktorek... Liczba fanów rośnie. I prawidłowo, po co zamulać sobie komputer niewydajnym GG.


What is the point of being an international Quidditch player if all the good-looking girls are taken?

Offline

 
  • Index
  •  » Dział IT
  •  » Komunikator WTW - czyli odmień swoje rozmowy ze znajomymi!

2006-2018 Copyright by www.harrypotter.pun.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie jakichkolwiek materiałów ZABRONIONE !


stat4u



Lubisz korzystać z Forum? Uważasz spędzone tutaj chwile za wyjątkowo interesujące?

Polub naszą stronę i daj znać o niej innym!





Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
harrypotter.pun.pl