Ogłoszenie


#1 2011-07-20 23:29:23

Aga

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1310141357.png

9858704
Skąd: Gryfino
Zarejestrowany: 2006-08-16
Posty: 4364
Punktów :   

Ciekawostki

Czy wiesz...

    ... że wiele przepisów tradycyjnie serwowanych w Hogwarcie na święta pochodzi od Helgi Hufflepuff?
    ... że Lucjusz Malfoy próbował ocenzurować baśń o Fontannie Godziwego Losu Hogwarcie, ponieważ przedstawiały małżeństwo między czarownicą i Mugolem?
    ... że Daisy Dodderidge (1467-1555) była pierwszą gospodynią w pubie?
    ... że Hogsmeade zostało założone przez średniowiecznego czarodzieja o imieniu Hengist z Woodcroft, gdy ten uciekał przed prześladowaniami ze strony mugoli?
    ... że zarówno Albus Dumbledore jak i Ron Weasley byli dumni ze swych kart znajdujących się w czekoladowych żabach?
    ... że w książce jest wiele imion i nazwisk zaczynających się tymi samymi literami, np.: Severus Snape, Helga Hufflepuff, Godryk Gryffindor, Rowena Ravenclaw, Salazar Slytherin, Dudley Dursley, Minerwa McGonagall, itp... Naprawdę dużo!!! Podobną sprawą jest to że dużo nazw i imion zaczyna się na literkę "H" jak: Harry, Hermiona, Hedwiga, Hermes, Hagrid, Hooch, Hardodziób, Hogwart, Hogsmeade, Helga Hufflepuff ...itp.
    ... że wiele nazw w książce zostało zaczerpniętych z map, np. Snape to wioska w Anglii, Dursley, to miasteczko niedaleko miejsca, w którym urodziła się J.K Rowling. Firenzo to włoska nazwa Florencji (Firenze), a Flitwick (nauczyciel zaklęć) to miasteczko w Anglii.
    ... że zanim wydano pierwszy tom książki, Rowling musiała przystać na wiele warunków wydawcy. Jednym z najważniejszych była zmiana tytułu książki z "Harry Potter i Kamień Czarodziejów" na "Harry Potter i Kamień Filozoficzny".
    ... że Azkaban jest w północnej części morza północnego. To bardzo zimne morze.
    ... że najszczęśliwsi ludzie nie stają się duchami
    ... że w Hogwarcie jest magiczne pióro, które wynajduje nowo narodzone magiczne dzieci i wpisuje ich imiona do wielkiej pergaminowej księgi. Każdego roku Prof. McGonagall sprawdza księgę i wysyła sowę do dzieci, które ukończyły 11 lat.
    ... że zbliżona wartość Galeona to około 5 funtów ang, 7.30 dolara, 8 Euro albo 29 złotych
    ... w marcu 2007 roku, brytyjscy bukmacherzy przyjmowali specjalne zakłady na to, kto zginie w siódmym tomie.
    ... że drukarze, którzy pracowali przy drukowaniu egzemplarzy siódmego tomu, znajdowali się pod ścisłą kontrolą: do drukarni mogli wnosić jedynie małe torby, które były przeszukiwane przy wejściu i wyjściu. Ponadto nie wolno było wnosić ze sobą telefonów komórkowych. Z kolei pracownicy hipermarketów, do których przed premierą trafił HP7, musieli podpisać pisemne zobowiązania do przestrzegania tajemnic.


                                               źródło: http://pl.harrypotter.wikia.com/wiki/St … 2%C3%B3wna


"Co ma być to będzie, a jak już będzie to trzeba się z tym zmierzyć"

Offline

 

#2 2011-07-21 09:34:16

 R.A.B

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1310141357.png

6261029
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-19
Posty: 3762
Punktów :   24 

Re: Ciekawostki

Ooo, to teraz ja Wam poprzepisuję ciekawostki, nie koniecznie ze świata HP
"Wiedza tajemna HP1:
- W miasteczku Gloucester stoi katedra, która zagrała Hogwart w kilku scenach filmu. Miejscowi radykałowie protestowali przeciwko "wtargnięciu na jej teren bandy z Hollywood". Zapowiedzieli nawet blokadę. Jednak gdy aktorzy zjechali do osady, blokadę przyszedł organizować zaledwie jeden człowiek
- W czasie zdjęć Daniel Radcliffe bawił się komórką Robbiego Coltrane. Zmienił m.in. ustawienia językowe na tureckie. Aktor musiał dzwonić do Turcji, do ojca jednej z pracujących na planie fryzjerek, by przywrócić język angielski.
- Widoczne na filmie motto Hogwartu, "Draco dormiens nunquam titillandus", oznacza: "Nigdy nie łaskocz śpiącego smoka"
HP2:
- Emma Watson wstydziła się wyściskać Daniela i Ruperta na oczach całej ekipy filmowej. Reżyser musiał zmienić ujęcie - dziewczyna ściska Harry'ego, ale jego rudego kumpla już nie. I to ma być sprawiedliwość?!

ogólnie:
- Na jednym z czatów zadano pani Rowling (niegłupie) pytanie: Co widzi mugol, gdy zbliża się do Hogwartu? Pisarka odpowiedziała: Ruiny i tabliczkę z napisem: "Zamknięte, grozi zawaleniem"
- Na okładkach książek o HP nie mogło widnieć pełne imię autorki, ponieważ wydawca nie chciał wyjawić jej płci.
- W Jerozolimie jest grób brytyjskiego żołnierza, Harry'ego Pottera. Coraz więcej wycieczek odwiedza to miejsce."

jeszcze mam jedną gazetę, ale to moze póxniej, teraz mi się nie chce jej czytać

PS: Ale boskie uczucie jak czyta się gazetę z 2004 i 2005 o HP (wydania specjalne magazynu Click), a tam rozdziały typu: "plotki o Hp7", "jak zgadnąć co dalej?" "Kto czyha na Harry'ego", "Co na pewno wiemy o HP7" i wiele innych rzeczy =D łezka się w oku kręci gdy się to czyta ponownie, po ponad 6 latach, po całej serii, gdzie wszelkie niewiadome sprzed lat są po prostu śmieszne. Kocham HP, HP na wieki =p


EDIT: lol, R.A.B, sorry że Ci wyedytowałam posta, ale było parę błędów
Doktorek

Ostatnio edytowany przez Doktorek (2011-07-22 09:32:57)


Do czarnego pana.
Wiem, że zanim to odczytasz, będę już dawno martwy, ale chcę, byś wiedział, że to ja odkryłem twoją tajemnicę.
To ja wykradłem twojego prawdziwego horkruksa i postanowiłem go zniszczyć.
Zmierzę się ze śmiercią w nadziei, że kiedy trafisz na godnego siebie przeciwnika, będziesz znów śmiertelny.
R.A.B.

Offline

 

#3 2011-07-21 09:43:37

Aga

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1310141357.png

9858704
Skąd: Gryfino
Zarejestrowany: 2006-08-16
Posty: 4364
Punktów :   

Re: Ciekawostki

Też to czytałam kiedyś w jakiejś gazecie xD
A z tymi domówieniami to dokładnie. Osobiście ich nie mam ale jak sobie je przypomnę.... To śmiać się chce i to ostro


"Co ma być to będzie, a jak już będzie to trzeba się z tym zmierzyć"

Offline

 

#4 2011-07-21 12:43:53

 neko

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1313999513.png

11418435
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2010-11-17
Posty: 218
Punktów :   
Dom: Ginny Weasley

Re: Ciekawostki

A ja żadnych takich gazet nie miałam, bo jak były to moi bracia nie kupowali, a ja nie potrafiłam czytać :c


Snape, snape.. Severus snape :D

Offline

 

#5 2011-07-21 13:00:17

 R.A.B

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1310141357.png

6261029
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-19
Posty: 3762
Punktów :   24 

Re: Ciekawostki

Mam takie 3, z czego jedna jest beznadziejna, bo głównie o grach, ale... jednak =)
Click! Wydanie Specjalne - Harry Potter, Hogwart bez tajemnic!; Nr 6/2004, nr ind 358932
Cena: 8,50 zł (w tym 7% VAT)
PC HIT Wydanie Specjalne - Harry Potter, sekrety Hogwartu; Nr 2/2005, nr ind 351229
Cena: 7.99 zł (w tym 7% VAT)
GRY Extra Wydanie Specjalne - Wydanie poświęcone grze: Harry Potter i Zakon Feniksa; Nr 2/2007, nr ind 229-296, ISSN 1897-4155
Cena: TYLKO 6.90 (w tym 7% VAT)
że też człowiek ma w domu takie stare coś, co czytał jako dziecko i pamięta te "podniecenie" czytania czegokolwiek nowego o HP =p
w ogóle źle robimy jako dzieci bo zaczynami coś zbierać, ale jak nam się znudzi od razu wywalamy... sprzedajemy itd. np komiksy =p a potem łezka w oku "a mogłem sobie zostawić, bym mial radochę"


Do czarnego pana.
Wiem, że zanim to odczytasz, będę już dawno martwy, ale chcę, byś wiedział, że to ja odkryłem twoją tajemnicę.
To ja wykradłem twojego prawdziwego horkruksa i postanowiłem go zniszczyć.
Zmierzę się ze śmiercią w nadziei, że kiedy trafisz na godnego siebie przeciwnika, będziesz znów śmiertelny.
R.A.B.

Offline

 

#6 2011-07-21 13:19:13

 neko

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1313999513.png

11418435
Skąd: Szczecin
Zarejestrowany: 2010-11-17
Posty: 218
Punktów :   
Dom: Ginny Weasley

Re: Ciekawostki

miałam tak z komiksami Kaczora Donalda, ha xD


Snape, snape.. Severus snape :D

Offline

 

#7 2011-07-21 21:48:06

Aga

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1310141357.png

9858704
Skąd: Gryfino
Zarejestrowany: 2006-08-16
Posty: 4364
Punktów :   

Re: Ciekawostki

Miałam tak z wycinkami z gazet o aktorach, których lubiłam za dzieciaka


"Co ma być to będzie, a jak już będzie to trzeba się z tym zmierzyć"

Offline

 

#8 2011-09-03 17:56:37

 R.A.B

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1310141357.png

6261029
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-19
Posty: 3762
Punktów :   24 

Re: Ciekawostki

Kolejne ciekawostki z magazynu MOVIE z lipca 2009.
HP1:
- Daniel Radcliffe okazał się najlepszym Harrym spośród tysiąca chłopców, a J.K. Rowling osobiście wybrała Robbiego Coltrane'a i Alana Rickmana.
HP2:
- Film zaczęto kręcić już trzy dnu po premierze "Harry Potter i Kamień Filozoficzny".
- Gobeliny wiszące w pokoju wspólnym Gryfonów są repliką serii "Lady i jednorożec", gobelinów z XVI wieku, które obecnie wiszą w Cluny Museum w Paryżu.
- W czasie produkcji zniszczono 14 Fordów Anglia, by nakręcić scenę, w której uczniowie o Wierzbę Bijącą.
HP3:
- Ema Thompson przyjęła rolę Profesora Trelawney, by zaimponować swojej czteroletniej córce Gai.
- Gary Oldman (...) powiedział, że przyjął rolę tylko dlatego, iż musiał opłacić parę zaległych rachunków (JAKIE TO SZCZĘŚCIE)
- Specjaliści od efektów specjalnych spędzili sześć miesięcy kreując dementorów.
- Produkcja filmu była na jakiś czas wstrzymana ze względu na wandali, którzy zniszczyli pociąg używany jako Hogwart Express
HP4:
- Rolę Voldemorta miał zagrać Rowana Atkinsona, ale zrezygnowano z niego, a John Malkovitch odmówił producentom. - W grupę Fatalne Jędze miał się wcielić zespół Franz Ferdinand (a zagrał m.in. Jarvis Cocker)
- W scenie na cmentarzu na nagrobkach widnieją nazwiska członków ekipy technicznej.
- Podczas kręcenia zdjęć w basenie Radcliffe zaproponował, aby pod wodą sfotografować całą ekipę w strojach renifera. zdjęcie stało się kartką bożonarodzeniową.
HP5:
- Helena B. Carter nie chciała przyjąć roli. Przekonała ją dopiero J.K. Rowling, zdradzając ważną rolę jej postaci.
- Wszystkie imiona członków rodziny Syriusza Blacka, znajdujące się na drzewie genealogicznym widocznym w filmie są nazwami gwiazd lub gwiazdozbiorów.
- Kolczyki z rzodkiewek noszone przez Lunę Lovegood, w filmie zostały zaprojektowane przez Eavnne Lynch, która odgrywa jej postać.

Jak coś się powtórzyło, bardzo mi z tego powodu wszystko jedno


Do czarnego pana.
Wiem, że zanim to odczytasz, będę już dawno martwy, ale chcę, byś wiedział, że to ja odkryłem twoją tajemnicę.
To ja wykradłem twojego prawdziwego horkruksa i postanowiłem go zniszczyć.
Zmierzę się ze śmiercią w nadziei, że kiedy trafisz na godnego siebie przeciwnika, będziesz znów śmiertelny.
R.A.B.

Offline

 

2006-2018 Copyright by www.harrypotter.pun.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie jakichkolwiek materiałów ZABRONIONE !


stat4u



Lubisz korzystać z Forum? Uważasz spędzone tutaj chwile za wyjątkowo interesujące?

Polub naszą stronę i daj znać o niej innym!





Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BetónovĂŠ Ĺžumpy Michalovce mapa fotowoltaiki trener personalny Poznań studio kopiowania