Ogłoszenie


#1 2011-01-19 18:31:00

 R.A.B

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1310141357.png

6261029
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-19
Posty: 3762
Punktów :   24 

Muzyka

Ekhm, jako, że nikt na to nie wpadł wcześniej, a jak wpadł i nie zrobił to ma pecha, a jak ktoś wpadł i zrobił to usunąłem, by być jedynym o takim temacie, ale wpadłem na pomysł zrobienia wątku o muzyce. Nie chodzi mi tu o same tytuły, czy nawet filozoficzne wywody co to jest muzyka, fizyczne - co to jest dźwięk, biologiczne - jak słyszymy (chociaż to wszystko mile widziane), ale bardziej takie chemiczne - jak ona na Was, drogie Panie i Panowie, wpływa.
Brzmi głupio i banalnie? Dobrze, to wyjaśnię o co mi chodzi.

Podejrzewam, że pod osłoną forum są osoby o podobnym guście muzycznym co ja. I chciałem po prostu: Jaka muzyka najlepsza dla Was, jaka najgorsza, NAJLEPSZE UTWORY JAKIE PO PROSTU NIE TYLE CO WARTO, ALE TRZEBA ZNAĆ, jakiego syfu unikać, i dlaczego jest to super.
Zapewne zauważyłyście/iście, że NAJWAŻNIEJSZA CZĘŚĆ MOJEJ PROŚBY jest dużymi literami. Chcę się zapoznać z Waszymi gustami, poznać piosenki które są tak genialne, że włosy stają dęba od samego słuchania, a nucenie daje przyjemność wyższą od nirvany!

Ja dla przykładu podam parę swoich numerów 1 (parę z wielu!), np.... polskich:
*Strachy na Lachy - Czarny Chleb I Czarna Kawa, ze względu na dobry podkład muzyczny, a i tekst, mimo, ze niezbyt wybitny, wchodzi w pamięć lepiej niż demoty czy teksty z basha
*Budka Suflera - Jolka Jolka - muzyka nie powala, ale za to tekst jest WŁALA, piękny, nie pamiętam go na pamieć (6 minut piosenki - ba, ciekawostka: przy 4 minucie muzyka staje się dobra ), ale jest tak dobry, że jak słucham, i się skończy, to znów słucham
*Brathanki - Czerwone Korale  - taki folk, ale plus za to, że często tego słuchałem w dzieciństwie (podobnie jak Golec uOrkiestra i duet - Kayah i Bregovic - w kólko, bez końca )
*Eldo - Granice - wg mnie wystarczy posłuchać i już się wie dlaczego
*T.Love - King, Warszawa, Nie nie nie - sentyment z wakacji poza tym T.Love, kto go nie zna?
*Wilki - Nie stało się nic - pamiętam jak kiedyś przyniósł mój brat (jeszcze podstawówka, on o rok starszy, ta sama podstawówka) ze szkoły tekst tej piosenki. Tak mi się spodobał, nie słuchając piosenki w ogóle, nie znając ani jej ani WIlków, tak się w nim "zakochałem", że się na pamięć nauczyłem o i było słowo "wódka" a jak posłuchałem... pam pam pam pam pararam pam pam pam pam pararam


Dobra, mam nadzieję, ze przełamałem 1. lody


Do czarnego pana.
Wiem, że zanim to odczytasz, będę już dawno martwy, ale chcę, byś wiedział, że to ja odkryłem twoją tajemnicę.
To ja wykradłem twojego prawdziwego horkruksa i postanowiłem go zniszczyć.
Zmierzę się ze śmiercią w nadziei, że kiedy trafisz na godnego siebie przeciwnika, będziesz znów śmiertelny.
R.A.B.

Offline

 

#2 2011-01-19 20:06:22

Aga

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1310141357.png

9858704
Skąd: Gryfino
Zarejestrowany: 2006-08-16
Posty: 4364
Punktów :   

Re: Muzyka

Cholera pozabierał mi tytuły. No wiec kilka moich i dla czego akurat te
Perfect- Autobiografia- no cóż piosenka o życiu bez przerwy potrafie tego słuchać
Big Cyc- Macumba- no prosze was lata mojego dzieciństwa bieganie po ulicy i śpiewanie piosenki nie znając tak naprawdę sensu na całe gardło (Boże to ja taka stara jestem?)
Lady Pank- Mała wojna- kolejne smuty i kolejna piosenka z dzieciństwa
Na mojej liście nie może zabraknąć oczywiscie Metalicy i utworu Unforgiven- bieganie do brata gdy on tego słuchał siadanie na środku pokoju i bujanie sie jakbym miała chorobe sierocą...No ale fajnie było
Czas na stosunkowo nowy zespół jeśli chodzi o wszystkie co u góry- Happysad- W piwnicy u dziadka.... Słuchając tego moze sie wydawać że piosenka wesoła i sympatyczna...Wsłuchując sie w tekst tak nie jest... tak przy tej piosence na wakacjach rzuciłam się na łąkę i słuchając jej ciągle zasnełam na słoneczku ale fajnie było
No hicior z filmu Celine Dion- My heart will go on- No chyba nie ma osoby która by tej piosenki z Titanica nie słyszała (swoją drogą jeden z moich ulubionych filmów)

I coś czego słuchac nie moge... Justin Biber czy jak to się tam pisze. Nie ukrywajmy osoba w Polsce wypromowana przez Demoty. W wakacje nie mając głosu ciągle o nim coś było. Ja sobie tak myśle co to za koles ze go tak wszyscy ciągle jada. W koncu dzieci(no sorry dla mnie to gówniarz jest) potrafią śpiewać i to niektóre całkiem nieźle. Naprawiłam w końcu kartę muzyczna... Nie wytrzymałam minuty teledysku. Już wiedziałam dla czego tak go cisną


"Co ma być to będzie, a jak już będzie to trzeba się z tym zmierzyć"

Offline

 

#3 2011-01-20 12:37:30

 Nimphadora

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1313999765.png

Zarejestrowany: 2010-12-05
Posty: 530
Punktów :   

Re: Muzyka

Ja się z Tobą nie zgodzę Aga. Justin nie ma tak uszojebnych piosenek jak np..metalica
Nie często słucham Polskich piosenek, więc podam przykłady takie jak:
*Backsteet Boys - As long as you love me - lubię to ze względu na cudną melodię i tekst <3
*James Blunt - shine on - jestem zakochana w tej piosence, bo...tak! ;*
*Taylor Swift - You belong with me - świetny teledysk. Muzyka trochę country, ale słucha się nie źle.
*Pitbull - I know you want me - Aż chce mi się przy tym tańczyć!
I na koniec *Justin Bieber - Pray - Lubię ponieważ mówi o czymś ważnym (a o czym, to posłuchajcie sami)


If you only remember to turn on the light..

Offline

 

#4 2011-01-21 08:45:37

 R.A.B

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1310141357.png

6261029
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-19
Posty: 3762
Punktów :   24 

Re: Muzyka

Dziękuję
Ah tak, Makumba, Makumba, Makumba Ska! Polska-Afryka, Afryka-Polska!
Bieber, nie bieber, tak czy siak z chęcią wrzucę jeszcze parę tytułów, nie tylko polskich, ale dopiero jak wrócę ze szkoły... Ale vice versa, proszę także Was o więcej! dawajcje:)

PS: Aga, starsza niż myślisz, tak Cię pocieszę, o WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI DNIA BABCI muahaha <diabelski śmiech>

E


Do czarnego pana.
Wiem, że zanim to odczytasz, będę już dawno martwy, ale chcę, byś wiedział, że to ja odkryłem twoją tajemnicę.
To ja wykradłem twojego prawdziwego horkruksa i postanowiłem go zniszczyć.
Zmierzę się ze śmiercią w nadziei, że kiedy trafisz na godnego siebie przeciwnika, będziesz znów śmiertelny.
R.A.B.

Offline

 

#5 2011-01-22 12:05:15

Aga

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1310141357.png

9858704
Skąd: Gryfino
Zarejestrowany: 2006-08-16
Posty: 4364
Punktów :   

Re: Muzyka

Wszystkiego najlepszego z okazji dnia dziadka! A masz Ty niedobry Ty!


"Co ma być to będzie, a jak już będzie to trzeba się z tym zmierzyć"

Offline

 

#6 2011-01-22 13:17:22

 R.A.B

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1310141357.png

6261029
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-19
Posty: 3762
Punktów :   24 

Re: Muzyka

Hah, dotknęłaś mnie do żywego

*The Offspring - The Kids Aren't Allright - uważam za majstersztyk (nie znam słów, ale fajnie brzmią na tle tejże jakże mało znanej, ale błędnie, i fajnej muzyki)
*Tenacious D - Kto nie zna Jacka Blacka od tej strony - polecam poczytać na wiki jego historię Wraz z Kylem Gasem stworzył amaing zespół robiący amazing piosenki Polecam głównie Friendship i, co już jest cięższym brzmieniem, Belzeboss


Do czarnego pana.
Wiem, że zanim to odczytasz, będę już dawno martwy, ale chcę, byś wiedział, że to ja odkryłem twoją tajemnicę.
To ja wykradłem twojego prawdziwego horkruksa i postanowiłem go zniszczyć.
Zmierzę się ze śmiercią w nadziei, że kiedy trafisz na godnego siebie przeciwnika, będziesz znów śmiertelny.
R.A.B.

Offline

 

#7 2011-01-22 22:27:39

Aga

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1310141357.png

9858704
Skąd: Gryfino
Zarejestrowany: 2006-08-16
Posty: 4364
Punktów :   

Re: Muzyka

R.A.B napisał:

a od tej strony - polecam poczytać na wiki jego historię Wraz z Kylem Gasem stworzył amaing zespół robiący amazing piosenki Polecam głównie Friendship i, co już jest cięższym brzmieniem, Belzeboss

Łaaa oni sa zajebiści ostatnio przesłuchałam ich dyskografie co prawda ubogą ale ja mam


"Co ma być to będzie, a jak już będzie to trzeba się z tym zmierzyć"

Offline

 

#8 2011-01-23 09:29:21

 R.A.B

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1310141357.png

6261029
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-19
Posty: 3762
Punktów :   24 

Re: Muzyka

No brawo, fajnie, że ktoś też to lubi
A oglądałaś film Tenacious D? Taka sobie fajnawa komedyjka (z dość ciekawą fabułą) wraz z ich najlepszymi piosenkami


Do czarnego pana.
Wiem, że zanim to odczytasz, będę już dawno martwy, ale chcę, byś wiedział, że to ja odkryłem twoją tajemnicę.
To ja wykradłem twojego prawdziwego horkruksa i postanowiłem go zniszczyć.
Zmierzę się ze śmiercią w nadziei, że kiedy trafisz na godnego siebie przeciwnika, będziesz znów śmiertelny.
R.A.B.

Offline

 

#9 2011-01-23 11:42:17

Aga

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1310141357.png

9858704
Skąd: Gryfino
Zarejestrowany: 2006-08-16
Posty: 4364
Punktów :   

Re: Muzyka

No pewnie ze ogladałam Bardziej zwariowana komedyjka


"Co ma być to będzie, a jak już będzie to trzeba się z tym zmierzyć"

Offline

 

#10 2011-01-23 16:34:25

 R.A.B

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1310141357.png

6261029
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-19
Posty: 3762
Punktów :   24 

Re: Muzyka

Jakiś ulubiony fragment? Co zapadł w pamięci


Do czarnego pana.
Wiem, że zanim to odczytasz, będę już dawno martwy, ale chcę, byś wiedział, że to ja odkryłem twoją tajemnicę.
To ja wykradłem twojego prawdziwego horkruksa i postanowiłem go zniszczyć.
Zmierzę się ze śmiercią w nadziei, że kiedy trafisz na godnego siebie przeciwnika, będziesz znów śmiertelny.
R.A.B.

Offline

 

#11 2011-01-23 20:08:25

Aga

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1310141357.png

9858704
Skąd: Gryfino
Zarejestrowany: 2006-08-16
Posty: 4364
Punktów :   

Re: Muzyka

tak początek i koniec końcowy motyw to na pamięć znam


"Co ma być to będzie, a jak już będzie to trzeba się z tym zmierzyć"

Offline

 

#12 2011-01-24 18:24:02

 R.A.B

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1310141357.png

6261029
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-19
Posty: 3762
Punktów :   24 

Re: Muzyka

Jeśli końcowy masz na myśli  -
-Waaait! Waaait! Waaait, you <...> - we challenge you to a rock off! Give us one chance to rock your socks off
-Now we've got to blow this fuc*er down. He's gonna ra*e me if we do not blow doors down
-Hey antichrist ah, Beelzeboss, we know your weakness, our rocket sauce! we rock the casbah, and blow your mind, we will defeat you, for all mankind, you hold the sceptor, we hold the key, you are the devil, we are the D

TO TO JEST MAJSTERSZTYK


Do czarnego pana.
Wiem, że zanim to odczytasz, będę już dawno martwy, ale chcę, byś wiedział, że to ja odkryłem twoją tajemnicę.
To ja wykradłem twojego prawdziwego horkruksa i postanowiłem go zniszczyć.
Zmierzę się ze śmiercią w nadziei, że kiedy trafisz na godnego siebie przeciwnika, będziesz znów śmiertelny.
R.A.B.

Offline

 

#13 2011-01-25 22:29:27

 RustyAngel

Little Devil

status rustyangel
9564901
Skąd: Leszno|| Poznań
Zarejestrowany: 2007-01-15
Posty: 1318
Punktów :   
Dom: Rainbow Black
WWW

Re: Muzyka

Tanaciuos D az sie lezka w oku kreci..... )
a jak wam zaproponuje cos spokojnego:
SDM "Blues o czwatrej nad ranem" i "Bieszczadzkie anioły" no uwielbiam...... ^^

Offline

 

#14 2011-01-26 15:15:28

 R.A.B

http://www.harrypotter.pun.pl/_fora/harrypotter/gallery/52_1310141357.png

6261029
Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2006-09-19
Posty: 3762
Punktów :   24 

Re: Muzyka

O, a propo takich rytmów, to ja polecam CAŁOŚĆ twórczości JACKA KACZMARSKIEGO Jeden z większych... BOHATERÓW
Np, z tych mniej znanych, Bajka o Głupim Jasiu, Lekcja Historii, Kołysanka dla Kleopatry, Dzieci Hioba Te bardziej znane to Obława, Nasza Klasa i Mury
GENIUSZ


Do czarnego pana.
Wiem, że zanim to odczytasz, będę już dawno martwy, ale chcę, byś wiedział, że to ja odkryłem twoją tajemnicę.
To ja wykradłem twojego prawdziwego horkruksa i postanowiłem go zniszczyć.
Zmierzę się ze śmiercią w nadziei, że kiedy trafisz na godnego siebie przeciwnika, będziesz znów śmiertelny.
R.A.B.

Offline

 

#15 2011-04-26 17:22:03

Doktorek

Uczeń IV Klasy

20842279
Skąd: Wadowice
Zarejestrowany: 2011-04-25
Posty: 1324
Punktów :   

Re: Muzyka

Muzyka, muzyka <wygrzebuje lekko przykurzony, ale jakże interesujący temat>
mogę na jej temat mówić godzinami!

zgadzam się z R.A.B Kaczmarski jest świetny. Nasza nauczycielka od polskiego słucha go pasjami, często puszcza na lekcjach, w ramach "muzycznego odprężenia". chociaż poezja śpiewana zawsze wydawała mi się ckliwa i typowo humanistyczno-romantyczna, to Kaczmarskiego polubiłam.
Stare Dobre Małżeństwo - wielka miłość naszego nauczyciela od chóru. czarnego bluesa o czwartej nad ranem śpiewaliśmy nawet na jakimś konkursie, i teraz czytając tego posta przypomniało mi się, jak nie wyrabiałam na początku (bo tam jest dosyć nisko, a ja jestem w pierwszym głosie).

ja, osobiście słucham punkrocka, rocka, metalu i takich różnych. ostatnio sięgam do twórczości takich zespołów jak The Sex Pistols, Led Zeppelin, Metallica, itp. trochę "przykurzone", ale takiego brzmienia niewiele w dobie sweetaśnego, bieberowego R&B.

z takich ulubionych:
- Led Zeppelin - Stairway To Heaven - chyba najlepszy utwór wszechczasów, mogę go słuchać non-stop
- Three Days Grace - I Hate Everything About You
- My Chemical Romance - Bulletproof Heart - mojego ulubionego zespołu, można się "dosłuchać" bardzo ciekawych, momentami trochę "elektronicznych" brzmień.
- Coma - Pasażer - uwielbiam piosenki Comy, głos pana Roguckiego i przesłanie, jakie niosą ze sobą teksty.
- Farben Lehre - Kwiaty - czyli polski punk rock, który nie jest zły, ale niektórzy go na wstępie mieszają z błotem "bo polski".

no, to ja tyle w tym temacie. na razie.
macie tu kogoś o podobnym guście muzycznym jak mój?

Ostatnio edytowany przez Doktorek (2011-04-26 18:31:53)


Przepraszam za brak polskich znakow w wypowiedziach, mam problem niewiadomego pochodzenia, wszystko zamienia mi na krzaczki.

Offline

 

2006-2018 Copyright by www.harrypotter.pun.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone
Kopiowanie jakichkolwiek materiałów ZABRONIONE !


stat4u



Lubisz korzystać z Forum? Uważasz spędzone tutaj chwile za wyjątkowo interesujące?

Polub naszą stronę i daj znać o niej innym!





Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
harrypotter.pun.pl